Průmyslové obaly
Fixační a bublinkové folie,
Sáčky rychlozavírací,igelitové,
Polypropylenové sáčky se samolepící vrstvou,
Plachty,Pytle,Etikety,Účtenky,
Kartonové krabice, bublinkové
obálky,Plastové poštovní obálky
Lepící pásky a další ...
Potravinářské obaly
Mikronové a igelitové sáčky, Tašky, Papírové sáčky, Potr.přířezy a folie, Nápojové Kelímky, Plastové nádobí, Papír, Tácky, Krabice, Misky ...
Obaly pro domáctnost
Pečící a svačinový papír, Sáčky na led, Alobal, Mikronové a zamražovací sáčky, Lepící pásky, Krepové lepící pásky, Lepící pásky pro domácnost, Sáčky do košů, Pytle na odpad ...

Alobal

Alobal je hliníková fólie, která vzniká válcovanáním. Chemická značka Al, (lat. Aluminium).
Alobal běžně používaný v domácnostech je silný asi 0,02 mm,
grilovací alobal 0,03 mm a nejsilnější až 0,04 mm.
Proč je alobal z jedné strany lesklý a z druhé matný? Aby se ušetřilo při konečném fázi protahování místo, skládají pláty po dvou a protahují je mezi válci společně. Spodní a vrchní vrstva tak přijde do styku s leštěnými ocelovými válci a vycházejí ven vyleštěné. Naproti tomu se ale vnitřní povrchy sendviče tisknou na sebe - hliník proti hliníku a jelikož je hliník výrazně měkčí než ocel, jejich struktury do sebe částečně pronikají, zanechávají tak drsnější a tím pádem matný povrch.

Co patří do tříděného hliníku
nápojové plechovky, víčka od jogurtů, termixů apod., obaly od měkkých sýrů, paštik, čokolád atd., šroubovací uzávěry od nápojů a zavařovací víčka, tuby od léčiv; hliníkové nádobí a příbory, žaluzie, stanové konstrukce, lehátka apod.

Co nepatří do tříděného hliníku
fólie spojené s papírem a plastem (obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, obaly od arašídů, mražených krémů, obaly od trvanlivého mléka v krabicích); nádoby nebo jiné předměty kombinované s železnými či jinými prvky apod.

VABA PLUS-TRADE s.r.o.
Přibyslavská 1812
509 01 Nová Paka

Tel.:     +420 493 721 520
Fax.:    +420 493 724 275
Operátor :  +420 605 244 473 

 

Copyright © VABA - 2008 - All Rights Reserved.