Průmyslové obaly
Fixační a bublinkové folie,
Sáčky rychlozavírací,igelitové,
Polypropylenové sáčky se samolepící vrstvou,
Plachty,Pytle,Etikety,Účtenky,
Kartonové krabice, bublinkové
obálky,Plastové poštovní obálky
Lepící pásky a další ...
Potravinářské obaly
Mikronové a igelitové sáčky, Tašky, Papírové sáčky, Potr.přířezy a folie, Nápojové Kelímky, Plastové nádobí, Papír, Tácky, Krabice, Misky ...
Obaly pro domáctnost
Pečící a svačinový papír, Sáčky na led, Alobal, Mikronové a zamražovací sáčky, Lepící pásky, Krepové lepící pásky, Lepící pásky pro domácnost, Sáčky do košů, Pytle na odpad ...

Papír


Papír je tenký, hladký materiál vyráběný zhutněním vlákna. Použitá vlákna jsou zpravidla přírodní a založená na celulóze. Nejobvyklejší materiál je jehličnatá dřevovina z vláknitého dřeva, převážně smrku, ale mohou být použity i jiné rostlinné vláknité materiály jako bavlna, plátno, a konopí.

Papír patří mezi recyklovatelné materiály. V České republice se na jeho třídění používá kontejner modré barvy. Na označení papírových obalů vhodných k recyklaci se používá standardní recyklační symbol s číslem uvnitř nebo s označením PAP podle normy ČSN 77 0052-2. Jedná se o vlnitou lepenku (číslo 20), hladkou lepenku (číslo 21) a papír (číslo 22-39). Papíry vhodné k recyklaci jsou: kancelářský papír, sešity, noviny, časopisy, reklamní letáky, krabice, kartony a lepenka.

POZOR! Papíry nevhodné k recyklaci jsou: mokré, mastné a znečištěné papíry, voskový a uhlový papír (kopírák), termopapír, použité papírové kapesníky, hygienické vložky, obvazy, obaly ze směsi papíru a jiného materiálu, například obaly Tetra-pak obsahují také hliníkovou a polyetylenovou fólii.

Firma VABA PLUS-TRADE nabízí ve svém sortimentu vybranou řadu papírových obalových materiálů, jako např. Kartonové krabice, Pizza a Dortové krabice, Kopírovací papír do tiskáren, Papírové tácky, Balící papír atd... které naleznete v našem e-shopu.


VABA PLUS-TRADE s.r.o.
Přibyslavská 1812
509 01 Nová Paka

Tel.:     +420 493 721 520
Fax.:    +420 493 724 275
Operátor :  +420 605 244 473


 

 

Copyright © VABA - 2008 - All Rights Reserved.